Kiremit Çatı; kaplama, yenileme, aktarma, tamirat, ve onarım işlerinizi İstanbul da bulunan çatı firmamıza yaptırabilirsiniz.

Kiremit Çatı

Kiremit Çatı; kaplama, yenileme, aktarma, tamirat, onarım işleri 

 

Kiremit çatı yapımı aşağıdaki adımlar izlenerek yapılmaktadır.

Yüzey Hazırlığı: Öncelikle, çatı yüzeyinin yapılacak işe uygun olması gerekiyor. Çatı tahtaları, oluklar, ve çıkıntılar gibi tüm yüzeyin düzgün ve sağlam olması gerekiyor.

Kiremit Seçimi: Kiremit çatı yapımı için farklı boyut ve şekillerde kiremitler kullanılabilir. Yapının stil ve bölgesel faktörlere göre uygun olan kiremitlerin seçilmesi gerekiyor.

Kaplama: Kiremitlerin kaplanması işlemi, çatıdan başlayarak alttan üste doğru yapılmalıdır. Her sıra arasında örtüşen bir boşluk bırakılmalıdır. Kiremitler, çatı tahtaları üzerine çakılır ya da özel kiremit çivileri kullanılarak sabitlenir.

Kenar Kaplama: Çatının kenarlarına, çatı yönüne dik olarak yerleştirilmiş olan bölümler olan kenar kiremitleri eklenir.

Çatı Aksesuarları: Çatıda kullanılan bazı aksesuarlar, örneğin bacalar, su tahliye sistemleri ve çatı kirişleri gibi ek bileşenlerin eklenmesi gerekebilir.

Son Kontrol: Kiremit çatı yapımı tamamlandıktan sonra, son bir kontrol yapmak için çatıya çıkılmalıdır. Çatının tamamen kaplandığından ve tüm kiremitlerin doğru şekilde yerleştirildiğinden emin olunmalıdır.

Not: Kiremit çatı yapımı, uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Dolayısı ile kaliteli işçilik ve uzmanlık gerektirir, Bedir Çatı ve İzalasyon firmamız uzman kadrasu ile her türlü çatı işlerinizi özenle yapmaktadır.

Uygulama Videoları

Videolar