Demir Çatılar

Demir Konstrüksiyon Çatılar

Demir konstrüksiyon çatılar, genellikle endüstriyel ve ticari yapılar için tercih edilen sağlam ve dayanıklı bir yapı türüdür. Bu çatılar, ana taşıyıcı sistem olarak çelik malzeme kullanılarak inşa edilirler.

Demir konstrüksiyon çatılar, büyük açıklıkların olduğu ve yüksek tavanlı yapılar için idealdir. Bu çatılar, çelik malzemenin sağlamlığı sayesinde uzun ömürlüdür ve düşük bakım gerektirirler. Ayrıca, çelik malzeme yangına dayanıklıdır ve çatının şeklini ve boyutunu istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

Demir konstrüksiyon çatılar, hafif olmaları nedeniyle taşıma ve montaj işlemlerinde kolaylık sağlarlar. Ayrıca, bu çatılar, yüksek rüzgar ve kar yüklerine karşı dayanıklıdır ve sağlam bir temel üzerinde inşa edildiği sürece deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıklıdırlar.

Ancak, demir konstrüksiyon çatıların dezavantajı, diğer çatı türlerine göre daha yüksek maliyetlidirler. Ayrıca, bazı durumlarda, çatı malzemesi olarak kullanılan çelik, çevreye zararlı atıkların oluşmasına neden olabilir.

Binanızın çatısına kurulan, demir ve çelik malzemelerden kullanılan, yapı aşamasından güçlü, güvenlik açısından tercih edilen en iyi yapı malzemesidir. Çelik çatı yapılar rüzgâr, fırtına, yağmur ve kar gibi doğal olaylardan binanızı en güvenli şekilde korur. Sizlere en rahat ve konforlu yaşamı sunar.

Demir çatı; aynı zamanda ahşap çatının geçemeyeceği yükseklik ve uzunlukları çelik çatı statik projesi yapılarak ortasında hiçbir direk kullanmadan geçilebilmektedir.

Demir çatı sistemlerinde profil malzemesinin erime derecesi takribi olarak 1500 °C olduğundan bu durum çelik çatı kaplamalarında gerekli yangından koruyucu izolasyonların kullanılması halinde hiçbir zaman üzücü sonuçlar oluşturmamaktadır...

Uygulama Videoları

Videolar