Ahşap çatılar; inşaat sektöründe uzun yıllardır kullanılan bir çatı malzemesidir. Bedir Çatı olarak ahşap çatı yapımı, onarım ve bakım hizmeti vermekteyiz.

Ahşap Çatı

Ahşap çatılar; inşaat sektöründe uzun yıllardır kullanılan bir çatı malzemesidir. Ahşap, dayanıklı ve sağlam bir yapı malzemesi olması nedeniyle tercih edilir. Ayrıca, ahşap çatılar, estetik bir görünüm sağlar ve doğal bir görünüm yaratır.

Ahşap çatılar, doğru tasarlandığında ve yapıldığında, uzun yıllar boyunca dayanıklı ve güvenilir olabilir. Ancak, ahşap çatıların doğru bakım ve korunmaları gerekmektedir. Ahşap çatıların maruz kaldığı hava koşulları, nem, güneş, rüzgar gibi etmenler ahşap malzemenin çürümesine ve bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle, ahşap çatıların düzenli olarak bakımı yapılmalı ve koruyucu bir kaplama ile korunmalıdır. Firmamız düzenli olarak çatı bakım hizmetide sağlamaktadır. Yaptığımız çatı işlerinde, bir çok müşterimize periyodik çatı bakım hizmetide vermekteyiz.

ahşap çatı

 

Ahşap Çatıların Avantaj ve Dezavantajları

Ahşap çatıların yapımında, doğru malzeme ve doğru tasarımın seçilmesi önemlidir. Ahşap malzeme kalitesi, boyutlandırma, bağlantı yöntemleri ve ahşap koruyucu tedbirler gibi unsurların doğru seçilmesi çatının sağlamlığı açısından önemlidir.

 

Ahşap Çatıların Avantajları

  • Estetik bir görünüm sağlar.

  • Doğal bir görünüm yaratır.

  • İyi bir ısı yalıtımı sağlar.

  • Dayanıklı ve sağlamdır.

  • Kolayca şekillendirilebilir.

 

Ahşap Çatıların Dezavantajları

  •  Doğru bakım yapılmazsa çürüme ve bozulma olabilir.
  • Ahşap malzemelerin satın alım maliyeti diğer malzemelere göre daha yüksek olabilir.

  • Ateşe karşı daha hassastır.

 

Ahşap Çatı Kullanım Alanları

ahşap çatı tamiri

Bina Çatıları Büyük fabrika çatıları ve büyük alanların çatıları için en iyi çözümlerden bir tanesi ahşap konstrüksiyon çatı sistemleridir. Pratik montajı ile son derece kullanışlı olan sistem, bir çok çatı kaplama malzemesi ile uyumludur. Kısa zamanda işin uzmanı montaj ekibimizle uygulanmaktadır.

Birçok çatı tipi ile yapılarınıza modern görünüm kazandırmaktadır. Yapı dekoru anlayışını bozmayan tasarımlarıyla, son derece estetik, zarif ve şık çatılarıdır. Doğal özellikleri sayesinde yıllara meydan okuyan çatılardır. Aşırı sıcaklara ve aşırı soğuklara karşı son derece dayanıklıdır. Paslanma ve metal yorgunluğuna uğramazlar.

Ahşap çatıların yapımında, doğru malzeme ve doğru tasarımın seçilmesi önemlidir. Ahşap malzeme kalitesi, boyutlandırma, bağlantı yöntemleri ve ahşap koruyucu tedbirler gibi unsurların doğru seçilmesi çatının sağlamlığı açısından önemlidir.

Uygulama Videoları

Videolar